7. светски турнир во голф за жени на Туркиш Ерлајнс

Учесничките на турнирот ќе се борат за трофејот вреден 500 000 евра

279652
7. светски турнир во голф за жени на Туркиш Ерлајнс

Bо Анталија се одржува 7. светски турнир во голф за жени на Туркиш Ерлајнс. Годинава на турнирот учество најавија 126 професионални голф играчи од 23 земји.

Голф турниот Лејдис опен на Туркиш Ерлајнс започна вчера на 17 мај и ќе трае до 20 мај. Учесничките на турнирот ќе се борат за трофејот вреден 500 000 евра, а истиот во живо се емитува на неколку спортски телевизиски канали ширум светот.

Светскиот турнир во голф за жени во Анталија многумина го оценуваат како вистинско освежување за летниот туризам.


Тагови:

Слични вести