Во Анталија ќе се соберат ѕвездите на женскиот голф

Од 17 до 20 мај годинава во Белек кај Анталија ќе се одржи турнир за жени

234206
Во Анталија ќе се соберат ѕвездите на женскиот голф

Во Анталија ќе се соберат ѕвездите на женскиот голф.

Од 17 до 20 мај годинава во Белек кај Анталија ќе се одржи меѓународен голф турнир за жени „2015 Turkish Airlines Ladies Open" на терените на "Carya Golf" единествени голф терени во Турција .

На турнирот ќе се натпреваруваат најпознатите светски голф играчки кои ќе се борат за трофејот вреден 500 000 евра.


Тагови:

Слични вести