Марсел Илхан во четврт-финалето

Илхан на турнирот ATP Challenger Electra İsrail Open го победи англискиот противник Лиам Броди

222903
Марсел Илхан во четврт-финалето

Марсел Илхан во четврт-финалето на израелското отворено првенство

Турскиот тенисер Марсел Илхан на турнирот ATP Challenger Electra İsrail Open што се одржува во израелскиот град Раанана и чија награда изнесува 125000 долари, на натпреварот со англискиот противник Лиам Броди извојува победа и се пласираше во четврт-финалето.

Тенисерот Илхан во првиот круг играше со италијанскиот противник Андреа Арнаболи и извојува победа, додека на денешниот втор натпревар со англискиот противник кој траеше 75 минути, извојува убедлива победа со резултат од 2 - 0 (6-3, 6-4) и се пласираше во натамошниот кру г.


Тагови:

Слични вести