Фенербахче претрпе пораз од Галатасарај Одеабанка

Натпреварот заврши со резултат од 59 спрема 57 коша за Галатасарај Одеабанка

252089
Фенербахче претрпе пораз од Галатасарај Одеабанка

Кошаркарките на Галатасарај Одеабанка ја победија екипата на Фенербахче со резултат од 59 спрема 57 коша .
Натпреварот се одигра синоќа во рамките на елиминациите за четвртина финалето на Лигата на Европа за жени.

Финалистот ќе биде познат после натпреварот што ќе се игра на 11 март во среда.

 


Тагови:

Слични вести