Утре стартува второто коло на Лигата на Европа УЕФА

Бешикташ ќе биде гостин на англиската екипа Ливерпул, додека Трабзонспор ќе биде домаќин на италијански Наполи

222374
Утре стартува второто коло на Лигата на Европа УЕФА

Возбудувањето по повод второто коло на Лигата на Европа УЕФА ќе стартува со утрешните натпревари.

Утре ќе се одиграат 16 натпревари во Лигата на Европа во која Турција ја претставуваат ФК Бешикташ и Трабзонспор.
Бешикташ ќе биде гостин на англиската екипа Ливерпул, додека Трабзонспор ќе биде домаќин на италијански Наполи.
Реванш натпреварите ќе се одиграат на 26 февруари четврток


Тагови:

Слични вести