Трабзонспор победи на свој терен

Трабзонспор го победи Сивасспор Медикана со резултат 3 спрема 1

196120
Трабзонспор победи на свој терен

Трабзонспор го победи Сивасспор Медикана на свој терен во рамките на натпреварите на Спор Тото Супер Лигата на Турција.

Натреварот заврши со резултат 3 спрема 1.

Головите за Трабзонспор ги постигнаа Кардозо (2) и Мехмет Екиџи (1). Единствениот гол за гостинската екипа го постигна Мехди Таоил.

Со оваа победа Треабзонспор во третата недела од натпреварите обезбеди 26 бода , а Сивасспор Медикана мораше да се задоволи 14 бода.


Тагови:

Слични вести