Победоносната вечер на Анадолу Ефес

Анадолу Ефес на вториот натпревар со шпанскиот противник Уницаја Малага извојува победа со резултат од 74 спрема 70 кошеви

180307
Победоносната вечер на Анадолу Ефес

Машката кошаркарска екипа на Анадолу Ефес на вториот натпревар со шпанскиот противник Уницаја Малага во Ф групата на Топ 16 на Еврлогигата Туркиш ерлајнс извојува победа со резултат од 74 спрема 70 кошеви.

По победата што ја извојува на првиот натпревар во групата со шпанскиот противник Лаборал Куча, бело-сината екипа со победата над Малага, второто коло го започна со победа.


Тагови:

Слични вести