Галатасарај Лив Хоспитал поразен во гости

Галатасарај Лив Хоспитал на вториот натпревар со шпански Реал Мадрид во гости беше поразен со резултат од 93 спрема 78 кошеви

178641
Галатасарај Лив Хоспитал поразен во гости


Галатасарај Лив Хоспитал на вториот натпревар со шпански Реал Мадрид во гости во рамките на Европската лига Туркиш ерлајнс Топ 16 беше поразен со резултат од 93 спрема 78 кошеви.
Првиот период Реал Мадрид го заврши со предност од 25 спрема 24 кошеви, а првото полувреме со 55 спрема 39.
Напорите на турската екипа не беа доволни да ја затворат разликата во последниот период кој започна со резултат од 69 спрема 57. Во последниот период, Реал Мадрид продолжи со подобрата игра и на крајот извојува победа од 93 спрема 78 кошеви.
Фелипе Рејес од Реал Мадрид со 22 кошеви беше најдобар стрелец на натпреварот. Истиот кошаркар со 11 скокови и 2 асистенции исто така беше најдобар играч на теренот.


Тагови:

Слични вести