Галатасарај Лив Хоспитал ја победи екипата на Жалгирис Каунас

Гостинската екипа на Жалгирис Каунас првиот период го заврши со победа од 20 према 22

166279
Галатасарај Лив Хоспитал ја победи екипата на Жалгирис Каунас

Галатасарај Лив Хоспитал ја победи екипата на Жалгирис Каунас од Литванија
Галатасарај Лив Хоспитал последниот круг на 16-то коло на Европската лига Туркиш Ерлајн го започна со победа.
Жолто-црвените, на првиот натпревар во Е групата извојува победа над репрезентацијата на Литванија, Жалгирис Каунас со резултат од 78 спрема 69 кошеви.
На натпреварот што се доржа во салата Абди Ипекчи во Истанбул, гостинската екипа на Жалгирис Каунас првиот период го заврши со победа од 20 према 22, а полувремето со 32 спрема 41. Галатасарај Лив Хоспитал во третиот период прејде во водство со резултат од 57 спрема 55, така да на крајот на натпреварот извојува победа од 78 спрема 69.


Тагови:

Слични вести