Продолжуваат европските натпревари на турските фудбалски клубови

Вечерва Бешикташ ќе игра против Тотенхајм а Трабзонпсор против Легија Варшава

144386
Продолжуваат европските натпревари на турските фудбалски клубови

Продолжуваат европските натпревари на турските фудбалски клубови.

Вечерва Бешикташ ќе игра против англиски Тотенхајм во рамките на Ц групата на европското првенство на УЕФА.

Натпреварот ќе започне во 20 часот во олимпискиот стадион Ататурк во Истанбул.

Трабзонпсор во гости ќе игра против Легија Варшава од Полска во рамките на шестата и последна недела во Л групата на УЕФА.

После петтиот натпревар Трабзонспор со 10 бода се наоѓа на второто место на табелата, а Легија Варшава на челната позиција со 12 бода. Трабзонспор ќе се бори за победа и за искачување на челната позиција на табелата.

Натпреварот Трабзонспор – Легија Варшава ќе започне исто така во 20 часот на стадионот на Легија Варшава.


Тагови:

Слични вести