Фенербахче шампион на дербито

Фенербахче го совлада Бешикташ со 2 спрема 0

179146
Фенербахче шампион на дербито

Фенербахче беше домаќин на Бешикташ во неделниот натпревар на Спор тото Лигата.

Натпреварот се одигра на олимпискиот стадион Ататурк и заврши со резултат од 2 спрема 0 за Фенербахче.

На натпреварот на кој фудбалерот на Бешикташ Олџај Шахан доби црвен картон од судијата Фенербахче со освоени 16 бода се искачи на челната позиција на табелата.

Доскорешниот првак Галатасарај падна на второто место.

 


Тагови:

Слични вести