Галатасарај повторно поразен

Галатасарај претрпе пораз од Борусија Дортмунд со резултат од 4 спрема 0

168378
Галатасарај повторно поразен

Галатасарај беше поразен од Борусија Дортмунд со резултат од 4 спрема 0. Натпреварот се одигра во Д групата на Лигата на шампионите на УЕФА.

Во истата гдупа играа Арсенал и Андерлехт. Победи Арсенал со 2 спрема 1.

После овие резултати Дортмунд е на чело на табелата со 9 бода. Следуваат Арсенал со 6 бода, Андерлехт трет со 1 поен и како последен Галатасарај.

Четврите натпревари во групате ќе се играат во вторник на 4 ноември . Галатасарај ќе му гостува на Борусија Дортмунд а Андерлехт на Арсенал.

Натпреварите ќе започнат во 21.45 часот.

 


Тагови:

Слични вести