Светски гран при во одбојка за жени

Женската А одбојкарска репрезентација на Турција вечерва ќе игра против репрезентацијата на Доминиканската Република

83392
Светски гран при во одбојка за жени

Натпреварот ќе биде во рамките на Е групата во втората недела од првата група на елиминациони натпревари за Светскиот Гран При Шампионат на ФИБА.

Натпреварот ќе започне во 19 часот во одбојкарскиот стадион Башкент во Анкара.

Инаку Анкара е домаќин на шампионатот а во досегашните натпревари се добија следните резултати:

Турција ја порази Русија со 3 спрема 2. Турција излезе како победник од сите три натпревари што ги одржа со своите противници и со вкупно освоени 7 бода, 3 победи и предност се пласира на првото место на табелата.

Следуваат Русија со 7 бода и предност, па САД со 2 бода и на четвртото место Јапонија со 1 поен.


Тагови:

Слични вести