Светско гран-при во одбојка-жени

Во Анкара стартува СветскотогГран-при во одбојка-жени

77487
Светско гран-при во одбојка-жени


Турската женска одбојкарска репрезентација на вчерашниот натпревар со Јапонија во А групата на Светското гран-при во одбојка жени извојува убедлива победа без да даде еден сет.
Турските репрезентативки на натпреварот извојуваа победа од 3 спрема 0 и тоа првиот сет го завршија со резултат од 29 – 27, вториот 25-19 и третиот 25-21.
Султанките на мрежата како инаку се популарни турските одбојкарки, денес во 19 часот ќе играат со репрезентацијата на САД.


Тагови:

Слични вести