TУРЦИЈА ЈА ПОРАЗИ ИРСКА СО 2 СПРЕМА 1

Натпреварот беше подготвителен е се одигра на стадионот Авива во Даблин

73887
TУРЦИЈА ЈА ПОРАЗИ ИРСКА СО 2 СПРЕМА 1

Tурција ја порази Ирска со 2 спрема 1

Турската А фудбалска репрезентација на специјален натпревар ја порази репрезентацијата на Ирска со резултат од 2 спрема 1. Натпреварот беше подготвителен е се одигра на стадионот Авива во Даблин. Судија на натпреварот беше Руди Буке од француската судиска федерација.

Головите за турската репрезентација ги постигнаа Ахмет Улхан Озек во 17 ’та и Тарик Чамдал во 76’та минута. Единствениот гол за домашните го постигна Валтерс во 78’та минута од натпреварот.

Турските фудбалери на 30 мај во петок ќе играат против екипата на Хондурас а последниот подготвителен натпревар ќе го играат на 1 јуни во недела со репрезентацијата на САД.

Екипата на 2 ’ри јуни понеделник вечерта ќе се врати во Турција.

 


Тагови:

Слични вести