Изненадување од Туркиш ерлајнс на прес конференцијата во Тирана

За време на заедничката прес-конференција на Вархели и Рама, патничкиот авион на Туркиш ерлајнс започна да се движи по пистата

1634964
Изненадување од Туркиш ерлајнс на прес конференцијата во Тирана

 

Поминувањето на авионот на Туркиш ерлајнс (ТХЈ) за време на прес-конференцијата на еврокомесарот за проширување на Европската унија (ЕУ) Оливер Вархели и албанскиот премиер Еди Рама, создаде интересни слики.

Оливер Вархели одржа заедничка прес-конференција со премиерот Еди Рама во главниот град Тирана, на церемонијата на испорака на вакцините испратени од ЕУ во Албанија.

За време на заедничката прес-конференција на Вархели и Рама, патничкиот авион на Туркиш ерлајнс започна да се движи по пистата. Двајцата лидери се насмевнаа, повторувајќи го името на Туркип ерлајнс. Снимкиите емитувани во живо на телевизиските канали, за кратко време многу пати беа споделени на социјалните мрежи, а беа објавени и коментари дека „турската надворешна политика кон Балканот не можеше подобро да се прикаже од ова“.Слични вести