Давутоглу преку Твитер му одговори на критиките на Ципрас

Треба да се фокусираме кон поволниот дневен ред

395692
Давутоглу преку Твитер му одговори на критиките на Ципрас

Грчкиот премиер Алексис Ципрас по самитот меѓу ЕУ-Турција посветен на мигрантите, објави 4 пораки преку профилот на Твитер во кои упати критики против Турција.

На проценките и критиките на Ципрас во врска со прекршувањето на турскиот воздушен простород страна на руските борбени авиони, премиерот Ахмет Давутоглу исто така му возврати преку социјалните медиуми.

Премиерот Давутоглу во пораката преку профилот на твитер рече дека коментарот на Ципрас во врска со пилотите се коси со духот на денот.

Премиерот Давутоглу на Ципрас му го упати следниот повик: Треба да се фокусираме кон поволниот дневен ред.


Тагови:

Слични вести