(ФОТОГАЛЕРИЈА) Претседателот Ердоган престојуваше во посета на Ватикан

Претседателот Ердоган престојуваше во посета на Ватикан

Претседателот Реџеп Тајуип Ердоган престојуваше во посета на Ватикан.

По пречекот со видоки државни почести, претседателот Ердоган одржа тет-а тет средба со духовниот лидер на римокатоличкиот свет папата Францискус.


Тагови: Претседателот Реџеп Тајуип Ердоган , Ватикан , тет-а тет средба , духовниот лидер , римокатоличкиот свет , папата Францискус