Шакира приреди извонреден концерт во Истанбул

Светски познатата колумбиската пејачка од либанско потекло Шакира во рамките на својата светска турнеја за последниот албум „Ел Дорадо“ приреди концерт пред своите обожаватели во Истанбул

Светски познатата колумбиската пејачка од либанско потекло, текстописец, танчерка и актерка Шакира во рамките на својата светска турнеја за последниот албум „Ел Дорадо“ приреди концерт пред своите обожаватели на стадионот „Водафон Парк“ во Истанбул. 

 


Тагови: Шакира , концерт , Истанбул , колумбиска пејачка , либанско потекло , турнеја , последниот албум , Ел Дорадо , обожаватели , стадионот , Водафон Парк