12. денови на џезот во Алања

Третата вечер од Деновите на џезот во Алања концерт приреди светско познатиот гитарист Доминик Милер

134016
12. денови на џезот во Алања

Во организација на општината Алања синоќа третата вечер од Деновите на џезот во Алања концерт приреди светско познатиот гитарист Доминик Милер.

Милер на пијано го придружуваше Мајк Линдун, на бас гитара свиреше Никола Фриџман, а на удирачките инструменти Рани Крија.

Милер на концертот отсвири неколку од своите популарни композиции и неколку хит песни.
Милер инаку работи со популарните музичари како што се Стинг, Шугабејбс, Брајан Адамс, Џос Стоун, Фил Колинс, Шери Кроу, Луцијано Павароти, Тина Тарнер и другите.

Доминик Милер на сцената во Алања остана речиси повеќе од два часа.


Тагови:

Слични вести