Акар: ПКК/ЈПГ не може да биде претставник на Курдите, а ДЕАШ не може да биде претставник на исламот
Претседателот Ердоган: Бројот на амбасадите на Турција во Африка од 12 денеска е зголемен на 42
При уривање на брана во Русија загинаа 15 лица, а 12 мина се повредени
МНО на Турција: Терористите на ЈПГ/ПКК за 36 часа реализираа 14 провоцирачки напади
Во операција на МИТ е фатен таканаречениот „Имам“ на ФЕТО за Мексико и е донесен во Турција
Турција жестоко го осуди терористичкиот напад во џамија за време на петочниот намаз во Авганистан
Во реализирана операција кај градот Адијаман се неутрализирани двајца терористи на ПКК
МНР на Турција: Тврдењата за употреба на хемиско оружје се невистинити и подла клевета
Министрите за одбрана на Турција и САД, Акар и Еспер, разговараа за Сирија
Столтенберг: Постигнатиот договор помеѓу Турција и САД ќе придонесе за намалување на затегнатоста
Регион
Турција
Свет
Економија
Култура и уметност
Здравје, наука и технологија
Спорт
Програми