Törökország a Covid-19 ellen legsikeresebben oltó ország

Törökország a világon a Covid-19 ellen legsikeresebben oltó ország, jelentette ki Recep Tayyip Erdoğan köztársasági elnök.

1589315
Törökország a Covid-19 ellen legsikeresebben oltó ország

Törökország a világon a Covid-19 ellen legsikeresebben oltó ország, jelentette ki Recep Tayyip Erdoğan köztársasági elnök.

Erdoğan s Beştepe Kongresszusi Központban az Ankarai Kormányzóság Oktatási Intézményeinek közös megnyitó ünnepségén mondott beszédet.

Elmondta, hogy a koronavírus-járvány miatt a digitalizálódás kiemelt szerepet kapott az oktatásban:

„Egy oldalon veszteség, de a másik oldalon hihetetlen mértékben előreléptünk a digitalizáció területén. Az online oktatás kezdete, 2020. március 23 óta közel 180 millió élő órát tartottak. Összesen 2 millió tabletet juttatunk el diákjainknak, ebből 657 ezret a koronavírus-járvány alatt” – mondta.

A koronavírus-járvány elleni küzdelem kapcsán a köztársasági elnök kijelentette:

„Jelenleg Törökország a világon a Covid-19 ellen legsikeresebben oltó ország. Tegnapig 7,5 millió embert oltottunk be, s eltökélten folytatjuk ezt a munkát. Ahogy a fertőzések száma csökken, az elkövetkezőkben új lépéseket teszünk. Újabb erősítő intézkedéseket teszünk, mert nem engedhetjük meg magunknak, hogy bármilyen visszaesés mutatkozzék” – mondta.

A jelenléti oktatás kapcsán Erdoğan elnök kijelentette:

„A legnagyobb erőfeszítéseket tesszük, hogy diákjaink és tanáraik a lehető leghamarabb újra találkozhassanak egymással.”Még több hír