Törökország Európában a második helyezett szabadfogású birkózásban

A Plovdivban zajló bajnokság harmadik napján befejeződtek a szabadfogású versenyszámok.

1795118

A Bulgáriában megrendezett 23 éven aluliak birkózó Európa-bajnokságán szabadfogású birkózásban Emrah Ormanoğlu a 61 kilós kategóriában, Feyzullah Aktürk pedig 92 kilóban szerzett aranyérmet.

A döntőbe jutott válogatott sportolók közül Emrah Ormanoğlu a francia Khamzat Timurovitch Arsamerzouev 4-1-es, Feyzullah Aktürk pedig a német Joshua David Philip Morodion 10-0-ás legyőzésével szerzett aranyérmet.

A 74 kilós İsmet Çiftçi, a 86 kilós Emre Çiftçi és a 125 kilós Adil Mısırcı bronzéremmel zárta az eseményt.

Törökország összesen 7 éremmel, 2 arannyal és 5 bronzzal zárta a szabadfogású versenyeket, és ezzel a második helyezett lett Európában.