Elveszett az aranyérem a török taekwondósok számára

A 2020-as olimpián taekwondo 57 kg-os súlycsoportban versenyző Hatice Kübra İlgün elvesztette az esélyt az aranyéremre.

1680176

A török sportoló a bronzéremért küzd tovább.

A Makuhari Messe A Szalonban tartott mérkőzésen Hatice Kübra az utolsó 16 között a Costa Rico-i Nishi Lee Lindo Alvarezt legyőzve jutott a negyeddöntőbe, majd az amerikai Anastasija Zolotic-kal került szembe.

A meccset mindkét sportoló támadó taktikával kezdte, Hatice Kübra nem tudta hárítani ellenfele támadásait, és 6-0-val zárta az első kört. A második kört 5-2-vel zárva pedig 11-2-re esett vissza.

Hatice Kübra İlgün nagyot küzdött a visszatérésért az utolsó körben, s bár 7-6-ra sikerült győznie, a végeredményben 17-9-cel legyőzték. A török sportoló a bronzéremért küzdhet tovább.

A 68 kilós súlycsoportban Hakan Reçber is kikapott a negyeddöntőben a brit Bradly Sinden-tól, s ezzel elvesztette esélyét a továbbjutásra.

Az első körben 14-0, a másodikban 19-14 eredményt elérő Hakan végül az utolsó körben 39-19-re kapott ki ellenfelétől.