Először jutott döntőbe Nagy-Britannia

A 16. futball Európa-bajnokságban (EURO 2020) Nagy-Britannia a hosszabbításban 2-1-re legyőzte Dániát, és döntőbe jutott

1672162

A londoni Wembley Stadionban játszott mérkőzésen Nagy-Britannia ellenfele az elődöntőben Dánia volt.

A 30. percben Dánia 1-0-ra átvette a vezetést, a büntetőből Mikkel Damsgaard szerzett gólt.

A 39. percben Nagy-Britannia Simon Kjaer öngóljával egyenlített.

A meccs 1-1 eredménnyel ért véget, így hosszabbítás következett.

A 102. percben a jobbról a büntetőterületre érkező Sterling a Maehle-lel és Jensennel folytatott küzdelemben a földre kerül, a bíró a büntetőpontra küldte.

A 104. percben Harry Kane szabadrúgása Schmeichel kapusról visszapattant, majd Kane az üres kapuba rúgva 2-1 re fordította az állást.

Az eredmény a hátralevő időben sem változott, így Nagy-Britannia 2-1-re győzve a bajnokság történelmében először jutott döntőbe.

A Nagy-Britannia és Olaszország között játszott döntő mérkőzésre július 11-én, vasárnap kerül sor a Wembley Stadionban.