Török karate-sikerek Lisszabonban

A török karateválogatott a 2020-as Tokiói Olimpiára pontszerző Karate 1 Premier Liga lisszaboni versenyén 3 arany- és 6 bronzérmet szerzett.

1632892

A Török Karate Szövetség közleménye szerint a portugál fővárosban tartott rendezvényen a török csapat jól vizsgázott az e hónapban Horvátországban tartandó Európa-bajnokság előtt.

A 2020-as Tokiói Olimpiára pontszerző rendezvények a férfiak közt a kata döntőben 27,4 ponttal svájci ellenfelét legyőző Enes Özdemir bajnok lett.

A márciusi isztambuli Karate 1 A tornán harmadik helyet elért fiatal versenyző lisszaboni aranyérmével karrierje eddigi legnagyobb győzelmét aratta.

A nők között kumite +68 kilóban olimpiai tervekkel induló Meltem Hocaoğlu Akyol is aranyéremmel zárt Lisszabonban.

Az Ali Sofuoğlu, Enes Özdemir és Emre Vefa Göktaş alkotta, EB-ezüstérmes török csapat a döntőben Olaszországot legyőzve lett bajnok.

A versenyen a török válogatott a 3 arany mellett 6 bronzérmet is szerzett.