Elkezdődött az amerikai nyílt teniszbajnokság

A Covid-19 miatt elhalasztott Wimbledon és Roland Garros után sor került az idei második Grand Slam-tornára.

1482696
Karolina Pliskova.JPG
zverev.JPG
Djokovic.JPG

New Yorkban a mérkőzéseket nézők nélkül, zárt kapuk mögött rendezik meg a koronavírus-járvány miatti elővigyázatosságból, nem leptek meg a tenisz leghíresebb alakjai.

Férfi egyesben a szerb Novak Djokovic ellenfele volt a bosnyák Damir Dzumhurnak.

A világelső Djokovic három szettben, 6:1, 6:4, 6:1-re legyőzte a bosnyák teniszezőt, és továbbjuott.

A szerb teniszező veretlen maradt, és 24 mérkőzést nyert meg egymás után.

A férfiaknál a német Alexander Zverev játszott Kevin Anderson ellen.

A világranglista ötödik helyén álló Zverev továbbjutást ért el, 3-1-re nyerte a mérkőzést.

Zverev veretlen maradt a dél-afrikai Andersonnal szemben, akivel hat mérkőzést játszott.

Női egyesben a világranglistát vezető, Karolina Pliskova és az ukrán Anhelia Kalinina csapott össze.

Az egy óra 3 perces csatából a cseh teniszező jött ki győztesen, két szettben 6:4, 6-0-ra legyőzte az ellenfelét, és továbbjutott.

A világranglista 6. helyén álló Petra Kvitova 6:3, 6:2-re legyőzte Irına- Camelia Begut, és továbbjutást ért el.