Serena Williams először nyert bajnokságot, amióta anya lett

Serena Williams amerikai teniszező ünnepelte az aucklandi győzelmét, amely az első tornagyőzelme a szülés utáni visszatérése óta.

1339250

A világranglista 10. helyén álló Serena Williams ellenfele volt a világranglista 82. helyén szereplő Jessica Pegula az aucklandi kemény pályás női egyéni teniszverseny döntőjében.

A 38 éves Serena Williams két játszmában bizonyult jobbnak, 6:3, 6:4-es győzelmet aratott Jessica Pegula felett, és érte el pályafutása 73. tornagyőzelmét, és a 2017-es Australian Open óta először végzett az élen az aucklandi kemény pályás női egyéni tenisztornán.

2017 szeptember 1.-jén szülte meg Alexis Olympia nevű lányát, a szülés utáni visszatérése óta öt döntőt vesztett.

Williams a korábbi világelső, 23-szoros Grand Slam-győztes az Open Érában a Grand-Slam-tronákon a legtöbb győzelmet arató női teniszező címet viseli.