Fenerbahče bolji od Monaka , na kraju 94:86

Košarkaška ekipa Fenerbahčea ostvarila je četvrtu pobjedu u Evroligi ove sezone, uz devet poraza, pošto su kod kuće dobili Monako sa 94:86.

1742375

Meč je protekao je u sličnom ritmu kao i prijašnji mečevi –

Fenerbahče je početkom poslednje četvrtine stvorio je nedostižnu prednost – počelo je od kucanja Polonare i trojke Henrija, a završilo se sa pet uzastopnih poena Bukera i trojkom Polonare za 83:71 na nešto manje od četiri minuta do kraja.

Prišao je opet Monako na -4, a duel je definitivno prelomljen trojkom Gudurića za 87:79.

Odličan je bio Jan Veseli sa 20 poena (7-11 iz igre), 10 skokova i 5 asistencija, dok je Marko Gudurić upisao 18 poena (2-5 za dva, 4-6 za tri za 23 min), 2 skoka i 4 asistencije. Nando de Kolo upisao je 15 poena (4-6 iz igre) i 4 asistencije, uz 5 izgubljenih lopti, dok je Pjerija Henri imao 13 poena (4-5 iz igre), po 6 skokova i asistencija, kao i 5 ukradenih lopti. Buker i Polonara dodali su po 11 poena.

Za Monako je najefikasniji bio Majk Džejms sa 31 poenom (5-8 za dva, 5-11 za tri), uz 4 asistencije, a Jakuba Uatara dodao je 15 poena (6-10 iz igre, 6sk). Danilo Anđušić dao je 1 poen (0-2 iz igre za 9 min).

U narednom kolu, Fenerbahče gostuje Zenitu u Sankt Peterburgu, dok Monako dan kasnije čeka Armani.

Tagovi: #Fenerbahče