Mančester united obezbjedio plasman u osminu finala Lige prvaka

Na kolo prije kraja Grupe F Lige šampiona Mančester unajted osigurao je plasman u osminu finala, nakon pobjede u gostima protiv Viljareala sa 2:0.

1737813

Mančester je u ovaj meč ušao sa novim menadžerom. Majklom Kerikom, pošto je Ole Gunar Solšer dobio otkaz. Kerik je na ovoj utakmici na klupi ostavio Bruna Fernandeša, umjesto kojeg je igrao Doni van de Bek.

Utakmicu je odlučio  lob golmana Rulija sa ivice šesnaesterca u 78. Minutu,koji je  donio pobjedu, koja znači i plasman u osminu finala.

Do kraja susreta gosti su postigli još jedan gol. Strelac je ovog puta bio Džejdon Sančo, na asistenciju Bruna Fernandeša u 90. minutu, čime je došao do prvenca u dresu Crvenih đavola.

Za prvo mesto Crvenim đavolima će biti dovoljan samo bod u posljednjem kolu protiv Jang Bojsa na Old Trafordu.

Junajted trenutno ima 10 bodova, tri više od Viljareala, dok je Atalanta treća sa pet, a Jang Bojs četvrti sa tri boda. Oba tima imaju utakmicu manje. Viljareal u posljednjem kolu dočekuje Atalantu.