Novak Đoković osvojio titulu na Roland Garrosu

Prva dva seta je ”uzeo” Grk, dok su treći i četvrti set pripali Đokoviću. On je posle skoro 40 minuta igre došao do izjednačenja.

1657484

Srbijanski teniser Novak Đoković osvojio je titulu na Roland Garrosu, pošto je u finalu pobjedio Stefanosa Tsitsipasa 3:2 u setovima.

Do druge gren slem titule u Parizu, stigao je pobjedivši u velikom finalu Tsitsipasa sa 6:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:4, posle više od četiri sata igre.

Najbolji teniser svijeta se ovom pobjedom izborio za 19. gren slem titulu u karijeri, a ovo mu je 84. titula u karijeri.

Sada ima jednu gren slem titulu manje od Španca Rafaela Nadala i Švajcarca Rogera Federera, a šansu da se izjednači s njima imaće na Vimbldonu, koji počinje za dva tjedna.