Poznati prvi polufiinalisti Lige šampiona, Pari Sen Žermen i Čelsi prošli dalje

I pored minimalne pobjede u Parizu (0:1), Bajern je završio takmičenje, baš kao i Porto, koji nije uspeo da stigne zaostatak iz prvog meča protiv "plavaca" - 0:1.

1621254

Poznati su prvi polufiinalisti Lige šampiona, a to su Pari Sen Žermen i Čelsi.

Bajern je od starta meča izašao visoko s namerom da što pre dođe do gola, što je ostavljalo dosta prostora igračima PSŽ-a da zaprete iz kontri, a koliko su opasni kada je taj segment igre u pitanju, videlo su u prvoj utakmici. Bavarci su, ipak, uspeli da u prvom poluvremenu dođu do gola, a strelac je bio Erik Čupo-Moting, koji se sjajno snašao u gužvi u kaznenom prostoru "svetaca" i savladao Navasa.

U poslednjim momentima meča Sane je imao izglednu priliku da postane heroj, ali je Kejlor Navas sjajno reagovao i svom timu doneo polufinale.

U Sevilji potpuno drugačija slika za razliku od utakmice u Parizu, malo šansi, lepih poteza obeležilo je duel Čelsija i Porta. Tokom prvog poluvremena Porto je imao loptu u nogama, ali nije znao šta s njom, dok je Čelsi strpljivo čekao i trošio vreme i takvom igrom stigao do polufinala, prvog od 2014. godine. Jedinu pravu šansu u prvom delu meča imao je Korona u 32. minutu, kada je sa pet metara prebacio čitav gol.

Čelsi u polfinalu čeka boljeg iz okršaja Liverpul - Real Madrid, dok će Pari Sen Žermen igrati protiv pobednika megdana Borusije Dortmund i Mančester sitija.

Tagovi: #Čelzi