Fenerbahče ruši sve pred sobom, 11 pobjeda u poslednjih 12 mečava

Fenerbahče je  ostvario 11. trijumf u poslednjih 12 mečeva i sa učinkom 16-11 osma je na tabeli, dok su Milanezi treći sa 17-10.

1595045

Košarkaši Fenerbahčea u 27. kolu Eurolige pobjedili Olimpiju u Milanu rezultatom 100:92.

Istanbulska ekipa je sa dva poena prednosti (52:50)završila prvo poluvrijeme , a Fener je drugi dio treće deonice sjajno odigrao i došao do dvocifrenog plusa – 75:65.

Fener je konstantno bio u prednosi u odlučujućoj deonici, a Milanezi su zapretili kod rezultata 81:82, međutim, novi nalet i seriju gostiju 7:0 nisu mogli da izdrže.

Ekipa iz Istanbula je trojke odlično šutirala (12/23), a najefikasniji su bili Nando de Kolo sa 20 poena, Lorenzo Braun sa 18, Marko Gudurić sa 15 (1/6 za dva, 3/7 za tri, 4/4 slobodna bacanja), uz 4 skoka i 2 asistencije za 28 minuta i sjajni Jan Veseli sa 13 poena, 10 skokova, 8 asistencija i 2 ukradene lopte.

Turski tim u sledećem kolu gostuje Asvelu, a Olimpija ide u Kaunas.

Tagovi: #Fenerbahče