Darušafaka napravila veliko iznenađenje i izbacila Anadolu Efes iz četvrt finala turskog kupa

Darussafaka Tekfen priredila je veliko iznenađenje u četvrtfinalu turskog košarkaškog kupa savladavši  Anadolu Efes 81-71.

Počevši meč brzim napadima, domaćin  Darüşşafaka Tekfen je prvi period završila u plusu 24-14.

Anadolu Efe  je u drugi period ušao sa serijom 8-0, otišao je naprijed u svlačionicu 39-38, stvarajući bodove sa Beauboisom i Simonom protiv svog protivnika, koji je postigao uz pomoć uvrijedljivih skokova.

Darušafak Tekfen je ojačala  odbranu u trećoj četvrtini i napravili prednost 58-49.

U posljednjem periodu obje ekipe počele su s dobrom odbranom. Ergin Ataman isključen je sa meča drugom tehničkim prekršajem u 34. minuti zbog svog prigovora. Anadolu Efes je u 36. minuti pogodio za 64-64, trojkom  Sertaća Šanlija -ispred svog protivnika, čiji su se gubici zbog lopte povećavali. Darüşşafaka Tekfen, koji je razbio ravnotežu s koševima koje je Browne redom snimao i stekao prednost rezultata, pobijedio je 81-71 i prošao u Final Four.

Darüşşafaka Tekfen igraće sa  pobjednikom četvrtfinalnog dvoboja između Galatasaraya Sigorta i TOFAŞ-a.

Tagovi: Tekfen