Partizan ubjedljivo protiv Yeni Malatyaspor

Golove su za Partizan postigli Umar Sadiq, Takuma Asano i Seydouba Soumah, za Yeni Malatyaspor Issam Cheabake, a druga utakmica igra se 15. avgusta u Turskoj

Fudbaleri Partizana pobijedili su večeras Yeni Malatyaspor rezultatom 3:1 u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Europa u Beogradu, javlja Anadolu Agency (AA).

Na stadionu Partizana, već u 4. minutu utakmice za Partizan je gol postigao Umar Sadiq, kome je loptu proslijedio Seydouba Soumah.

U 26. minutu, probao je Soumah da poveća prednost za crno-bijele, ali je lopta otišla direktno kod golmana turskog kluba Fabiena Farnolla.

Turski tim probao je da izjednači u 35. minutu kada je šutirao Robin Yalcin, ali je golman Partizana Vladimir Stojković to spriječio.

Pred kraj prvog poluvremena, u 45. minutu pokušaj ka golu imao je Zoran Tošić iz Partizana, ali bezuspješno, te je prvi dio utakmice i završen rezultatom 1:0 za Partizan.

U 58. minutu, Gokhan Tore je pucao ka golu crno-bijelih sa ivice šesnaesterca, ali je pogodio stativu.

Crno-bijeli povećali su prednost u 67. minutu golom koji je postigao Takuma Asano. On je novo pojačanje ovog kluba.

Prednost Partizana smanjio je Issam Cheabake nakon kornera u 83. minutu utakmice na stadionu u Beogradu.

Pred sam kraj utakmice, Seydouba Soumah postigao je gol za crno-bijele.

Utakmica je završena rezultatom 3:1, a druga utakmica igra se 15. augusta u Turskoj.

Tagovi: sport