Zvezda ubedljivo protiv Suduve (3:0) u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona

Na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu, pre početka prve utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona bio je minut ćutanja za stradale u požaru u Grčkoj.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras Suduvu iz Litvanije u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona rezultatom 3:0 u Beogradu.

Na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu, pre početka utakmice bio je minut ćutanja za stradale u požaru u Grčkoj.

Odmah po početku utakmice, crveno-beli zapretili su u trećem minutu utakmice, kada je pucao Lorenzo Ebecilio, ali je lopta završila u rukama golmana Suduve Ivana Karduma.

Pet minuta kasnije, Mihret Topčagić iz Suduve je povređen, pa je umesto njega na teren u napad poslat Robertas Vezevičijus.

Zvezda je šutirala na gol i u 18. minutu, ponovo Ebecilio, ali bez uspeha.

Ipak, on je u 23. minutu postigao prvi gol za svoj tim.

U 29. minutu, Suduva je imala pokušaj, ali bez gola. To je Zvezda iskoristila, te je Nemanja Radonjić u 36. minutu postigao još jedan gol.

Prvo poluvreme završeno je vođstvom 2:0 za Zvezdu.

U 52. minutu Suduva je imala prvu ozbiljnu priliku kada je Ovidijus Verbickas pucao, ali je lopa završila u spoljnom delu mreže.

Treći gol za crveno-bele u 58. minutu postigao je Radonjić, kada je udario loptu sa dvadesetak metara i ona je završila van dometa golmana Suduve.

U 64. minutu sa terena je izašao Ebecilio, koji je ispraćen aplauzom, a umesto njega je ušao Milan Jevtović.

Radonjić je u 77. minutu takođe po izlasku sa terena ispraćen aplauzom, a umesto njega je ušao Marko Gobeljić.

Utakmica je završena rezultatom 3:0 za Crvenu zvezdu.

Prema zvaničnom podatku, na utakmici je bilo 23.218 gledalaca koji su sve vreme utakmice pesmama bodrili Zvezdu.