Fenerbahče u polufinalu Kupa Turske

Fenerbahče je u Kupu Turske, nakon pobjede od 2:1 u prvom meču, u uzvratu u Istanbulu ponovo istim rezultatom savladao drugoligaša Akin Corap Giresunspor te se tako plasirao u polufinale.

Ekipa Giresunspora je povela u 13. minuti golom Boubacara Dialibaa.

Domaćin je uspio izjednačiti već u 18. minuti pogotkom Muhammada Sameda Karakoca.

Fenerbahče je golom Aatifa Chahechouhea u 37. minuti poveo sa 2:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu je bilo po nekoliko izglednih prilika na obje strane, ali bez golova, pa je Fenerbahče zasluženo izborio plasman u polufinale.

Osim Fenerbahčea u polufinale Kupa Turske su se još plasirali i Bešiktaš i Akhisar Genclik Spor.

Četvrti polufinalista će biti poznat poslije uzvratnog meča između Galatasaraya i Konyaspora koji se igra u četvrtak. Prva utakmica u Konyi je završena rezultatom 2:2.