Darušafaka nakon velikog preokreta pobjedila Zvezdu u Beogradu

Košarkaški klub Darušafaka iz Turske pobjedio je u Beogradu košarkaše Crvene zvezde u utakmici prvog kola Evrolige rezultatom 73:70 (17:24, 13:20, 16:8, 27:18).

Košarkaški klub Darušafaka iz Turske pobjedio je u Beogradu košarkaše Crvene zvezde u utakmici prvog kola Evrolige rezultatom 73:70 (17:24, 13:20, 16:8, 27:18).

Nakon što je klub iz Beograda vodio prvo poluvrijeme, Darušafaka je preokrenula rezultat.

Darušafaku je do jpredvodio Vil Klejburn sa 19 poena, Dairis Bertans postigao je 13, Bred Vonamejker 11, a Adrijen Moerman 10 poena uz 11 skokova.

Trener Darušafake Dejvid Blat kazao je da su košarkaši Crvene zvezde bili izvanredni u prvom poluvemenu.

On je rekao i da će ova sezona Evrolige biti jako uzbudljiva.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Ognjen Kuzmić sa 16 poena i devet skokova, Marko Gudurić postigao je 13, a Luka Mitrović 12 poena uz pet skokova.

Prema riječima trenera Crvene zvezde Dejana Radonjića, njegov tim je meč počeo jako dobro i držao jaku kontrolu igre i do poluvremena imao ono što niko nije mogao očekivati u prvoj utakmici.

"Znamo dobro protiv koga smo igrali. Pokušali smo i dali sve od sebe", rekao je Radonjić.

U prvih pet minuta igre, košarkaši Crvene zvezde poveli su sa 15:6.

Na kraju prvog poluvremena, Crvena zvezda vodila je sa 44:30, a najviše poena za crveno-bele postigao je Ognjen Kuzmić.

Posle treće četvrtine košarkaški klub iz Beograda i dalje je vodio sa 52:46, ali je u toj četvrtini Darušafaka bila bolja rezultatom 16:8.

Tokom posljednje četvrtine, Darušafaka je prišla na samo dva poena zaostatka (56:54) da bi na kraju preuzela prednost.

U drugom kolu, Zvezda će 21. oktobra igrati u Istanbulu protiv Galatasaraja, a Darušafaka dan ranije u Milanu protiv Armanija.

Nova sezona Evrolige ima izmjenjen sistem u kome će se 16 najboljih klubova Starog kontinenta kroz ligašku, plej-of i f4 fazu boriti za titulu najboljeg kluba u Evropi, koju će braniti moskovski CSKA.