Remi u Zenici,Dablin za popravku

Nogometne reprezentacije Bosne i Hercegovine i Republike Irske odigrale su neriješeno 1:1 u prvom meču baraža za nastup na Europskom prvenstvu 2016. u Francuskoj.

Pogodak za BiH postigao je Edin Džeko u 85., a za Irsku Robert Brady u 82. minuti.
Nogometaši BiH dominirali su u prvih 45. minuta meča na stadionu Bilino Polje, ali u završnici nije bilo uspješna. Bosna je zaprijetila preko Pjanića, Višće i Zukanovića, ali gola nije bilo, dok su se s druge strane irski nogometaši uglavnom bazirali na odbranu svog gola, uz povremene pokušaje kontranapada.

Drugo poluvrijeme donijelo je sličan odnos snaga kao prvo, a prvu priliku BiH je imala u 52. minutu, nakon odličnog kontranapada i ubačaja Višće, ali odbrana Irske je odlično reagovala i otklonila opasnost. U sljedećem napadu Irska je imala najbolju priliku do tada, ali Hendrick promašuje.

U 82. minutu nakon loše reakcije domaćih nogometaša lopta se odbija do irskog igrača Robbieja Bradyja, koji izlazi sam pred Begovića i postiže gol za Irsku. Irska je uspjela doći u vodstvo nakon jedne od rijetkih prilika koje je imala u ovom meču.

Bosna je krenula silovito i samo četiri minuta kasnije izjednačenje je donio Edin Džeko.
U ponedjeljak prestoji revanš u Dablinu,i kako je trener BiH Mehmed Baždarević rekao,“Obećavam mnogo bolju igru Bosanskih nogometaša“.