Η Εθνική νίκησε 2-1 την Τσεχία

Η Εθνική Ομαδα νίκησε 2-1 την Τσεχία και τερμάτισε τον Όμιλο F στη δεύτερη θέση

2156491

Η Εθνική Ομάδα ποδοσφαίρου είναι στους 16 τελευταίους γύρους...

Η Εθνική Ομάδα νίκησε 2-1 την Τσεχία και τερμάτισε τον Όμιλο F στη δεύτερη θέση και συνέχισε την πορεία της για το EURO 2024.

Η Εθνική ομάδα θα αντιμετωπίσει την Αυστρία στους τελευταίους 16 γύρους.

Η Εθνική Ομάδα που αγωνίζεται στον Όμιλο F στο EURO 2024, αντιμετώπισε την Τσεχία στον τελευταίο της αγώνα στον όμιλο.

Στον αγώνα που παίχτηκε στο γήπεδο Φόλκσπαρκσταντιον του Αμβούργου, τα γκολ της Τουρκίας σημείωσαν οι Χακάν Τσολχάνογλου στο 51ο λεπτό και Τσενκ Τοσούν στο 90+4', ενώ το γκολ της Τσεχίας ήρθε από τον Soucek στο 66ο λεπτό.

Ο Κόβακς, ο Ρουμάνος διαιτητής του αγώνα Τσεχίας - Τουρκίας, έβγαλε συνολικά 18 κίτρινες κάρτες και 2 κόκκινες σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Ο αγώνας Τσεχίας - Τουρκίας έμεινε στην ιστορία ως ο αγώνας με τις περισσότερες κάρτες στην ιστορία του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.

Στο άλλο ματς του ομίλου η Γεωργία νίκησε με 2-0 την Πορτογαλία.

Μετά από αυτά τα αποτελέσματα, η Πορτογαλία ολοκλήρωσε τον όμιλο, τον οποίο προηγουμένως είχε εγγυηθεί ότι θα ήταν πρώτη, με 6 βαθμούς.

Η Εθνική μας κατέλαβε τη δεύτερη θέση με 6 βαθμούς στον όμιλο.

Ενώ η Γεωργία κατέλαβε την 3η θέση με 4 βαθμούς και προκρίθηκε στον επόμενο γύρο, η Τσεχία αποχαιρέτησε τη διοργάνωση με 1 βαθμό.

Η Εθνική μας, που είναι δεύτερη στον όμιλο, θα αντιμετωπίσει την Αυστρία στους τελευταίους 16 γύρους την Τρίτη στις 2 Ιουλίου στη Λειψία.

Λέξεις-κλειδιά: #ποδόσφαιρο