Ιστορική νίκη της Γαλατασαράι επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Ολντ Τράφορντ

Αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, κατάφερε να νικήσει 3-2 με γκολ των Γουίλφριντ Ζάχα, Κερέμ Ακτούρκογλου και Μάουρο Ικάρντι

2046196

Ιστορική νίκη της Γαλατασαράι επί βρετανικού εδάφους.

Αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ, η Γαλατασαράι κατάφερε να νικήσει 3-2 τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στη δεύτερη αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ με γκολ των Γουίλφριντ Ζάχα, Κερέμ Ακτούρκογλου και Μάουρο Ικάρντι.

Το παιχνίδι στο Ολντ Τράφορντ διεύθυνε ο Σλοβάκος Ίβαν Κρούζλιακ.

Οι κόκκινοι διάβολοι άνοιξαν το σκορ με γκολ του Ράσμους Χόιλουντ στο 17ο λεπτό.

Έξι λεπτά μετά η Γαλατασαράι ισοφάρισε με τον Γουίλφριντ Ζάχα.

Με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Η Μάντσεστερ προηγήθηκε ξανά στο σκορ με τον Ράσμους Χόιλουντ στο 67’.

Στο 71’ η Γαλατασαράι ισοφάρισε σε 2-2 με δημιουργό τον Μπαρίς Αλπέρ Γιλμάζ και σκόρερ τον Κερέμ Ακτούρκογλου.

Στο 77ο λεπτό ο Καζεμίρο υπέπεσε σε πέναλτι και αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Ο Μάουρο Ικάρντι αν και απέτυχε να σκοράρει από το σημείο του πέναλτι, διαμόρφωσε το τελικό 3-2 στο 81’.

Η Γαλατασαράι μετράει τέσσερις βαθμούς στον δεύτερο όμιλο και η Μάντσεστερ έναν.

Στο άλλο αγώνα του ομίλου η Μπάγερν Μονάχου νίκησε 2-1 εκτός έδρας την Κοπεγχάγη και βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με έξι βαθμούς.