Ισοπαλία στον αγώνα Μπεσικτάς-Ντιναμό Κιέβου

Ο χθεσινός αγώνας έληξε 1-1

579133

Η Μπεσίκτας στο ΟΥΕΦΑ Τσάμπιονς Λιγκ στον αγώνα δεύτερης εβδομάδας έπαιξε με την ουκρανική ομάδα Ντιναμό Κιέβου όπου ο αγώνας έληξε 1-1.

Η τουρκική ομάδα και στον πρώτο αγώνα που έπαιξε με την Μπενφίκα της Πορτογαλίας είχε ισοπαλία με 1-1.

Το γκολ της Μπεσίκτας σημείωσε ο Ricardo Quaresma στον 29ο λεπτό και το γκολ της αντίπαλης ομάδας ο Viktor Tsygankov στον 65ο λεπτό.

Η τουρκική ομάδα κέρδισε δύο βαθμούς ενώ η αντίπαλη ομάδα κέρδισε τον πρώτο βαθμό.

Η Μπέσικτας στην τρίτη εβδομάδα θα παίξει με την ιταλική ομάδα Νάπολι.

Ενώ από τις τουρκικές ομάδες η Φενερμπαχτσέ που αγωνίζεται στο ΟΥΕΦΑ Γιουρόπα Λιγκ θα παίξει σήμερα με την Ολλανδική ομάδα Feyenoord.

Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 22.05 ώρα Τουρκίας και θα μεταδοθεί από το κανάλι TRT 1 και το ραδιοφωνικό σταθμό TRT Radyo 1.

Μια άλλη τουρκική ομάδα Atiker Konyaspor θα παίξει με την βελγική ομάδα Gent και η τουρκική ομάδα Osmanlıspor με την ελβετική ομάδα τη Ζυρίχη.

Και οι δύο αγώνες θα ξεκινήσουν στις 20:00 και θα μεταδοθούν από το ραδιοφωνικό σταθμό TRT Radyo 1.