Османският реванш на турските футболисти...

2158557

Турският национален отбор по футбол победи Австрия с 2:1 и се класира за четвъртфиналите на ЕВРО 2024. Мерих Демирал стана първият национален футболист с 2 гола в мач от Европейско първенство. Следващият съперник на националите е Холандия...

⚽️Dakika 1 gol 1...

🇹🇷 #BizimÇocuklar Avusturya karşısında Merih Demiral'in golü ile öne geçti. #AUTvTURpic.twitter.com/7gtRJ6croQ

— TRT HABER (@trthaber) July 2, 2024

Националният отбор започна отлично мача и поведе още в 1-ата минута. В 57-ата секунда на мача настъпи хаос във вратарското поле на Австрия, след като Арда Гюлер изпълни корнер от дясното крило. Мерих Демирал, който нанесе головия удар след като топката отстранена от голлинията от вратаря Пенц остана пред него и националите ни поведоха с 1-0.
Голът на Мерих в 1-та минута срещу Австрия беше записан като най-ранният ни гол в историята ни на европейски първенства.

Първото полувреме завърши с аванс на националния ни отбор с 1:0.

В 59-ата минута на мача Мерих се извиси добре при ъглов удар на Арда и с глава направи резултата 2:0.
С този гол Мерих Демирал стана първият национален футболист, отбелязал 2 гола в мач от Европейско първенство след Нихат Кахведжи.

⚽️Merih tarih yazıyor...

🇹🇷 #BizimÇocuklar, Avusturya karşısında 2-0 öne geçti.pic.twitter.com/PvJpBRaRX1

Съперникът Австрия намали разликата до 1 с Михаел Грегорич в 66-ата минута: 1-2

Националният вратар Мерт Гюнок изведе Тюркийе на четвъртфиналите със спасяването, което направи в 90+4 минута.

🇹🇷⚽️ Mert Günok'tan son dakikalarda turnuvanın kurtarışı... #BizimÇocuklarpic.twitter.com/YjwqEghXj8

Националният ни отбор спечели мача с 2:1 и стана съперник на Холандия на четвъртфиналите.