Катар-2022, резултати.....

1909100

Световното първенство по футбол в Катар продължава.

Англия, един от фаворитите на Световното първенство по футбол през 2022 г., победи Иран с 6-2 в първия си мач от група B.
Победните голове на Англия бяха Белингам в 35-ата минута, Сака в 43-ата и 62-ата минута, Стърлинг в 45+1минутата, Рашфорд в 71-ата минута и Грийлиш в 90-ата минута.

Голове на Иран бяха отбелязани от Терами в 65-а и 90+13 минути.

Под ръководството на треньора Гарет Саутгейт Англия, която игра полуфинал в Русия през 2018 г. и финал на ЕВРО 2020, започна без загуба мачовете от групата в Катар, където пристигна с цел шампионска титла.
На Световното първенство през 2022 г., което се проведе в Катар, Холандия победи Сенегал с 2:0 в първия си мач от група А.
Холандия поведе в резултата в 85-ата минута. Гакпо, удари с глава преди Менди, в наказаятелното поле.

В 86-ата минута Сенегал беше близо до равенство с Папе Гуайе. Силен удар на Гуайе извън наказателното поле, вратарят Ноперт изби в корнер.

90+9. Холандия отбеляза втория си гол с Клаасен.
САЩ и Уелс завършиха наравно 1:1 в мача от група B на Световното първенство по футбол през 2022 г.
Мачът, който се игра на стадион Ахмед бин Али, беше ръководен от катарския съдия Абдулрахман Ал Джасим.

Срещата завърши при равенство 1-1.

Голът за САЩ дойде от Уеа в 36-ата минута с асистенция на Пулишич. Голът за Уелс бе отбелязан от дузпа от Гарет Бейл.

Етикети: #футбол , #Катар