Bayern razbio Benfiku, sva četiri gola u drugom poluvremenu

U okviru trećeg kola grupne faze Lige šampiona na programu je bio meč E  i jedan duel G grupe .Bajern je bio ubjedljiv u Lisabonu protiv Benfike 4:0 (0:0), a u Lilu je francuski šampion igrao bez golova protiv Sevilje 0:0.

1722758
Robert Lewandowski  Leroy Sane.JPG
Benfica  Bayern Munich  Estadio da Luz.JPG

U okviru trećeg kola grupne faze Lige šampiona na programu je bio meč E  i jedan duel G grupe .Bayern je bio ubjedljiv u Lisabonu protiv Benfike 4:0 (0:0), a u Lilu je francuski šampion igrao bez golova protiv Sevilje 0:0.

Bayern je nakon ove pobjede prvi na tabeli sa devet bodova uz gol-razliku 12:0, a Benfika je posle ovog neuspjeha, pretrpljenog prvog poraza, a četiri boda. Barselona je osvojila tri boda, a Dinamo iz Kijeva ima jedan.

Bayern je do vođstva došao u 70. minutu, a prelep gol iz slobodnog udarca postigao je Liroj Sane. Deset minuta kasnije vođstvo gostiju je duplirano kada je Everton glavom matirao svog golmana u pokušaju da otkloni opasnost pred svojim golom.

Benfika je bila slomljena, a Bajern je u narednih pet minuta postigao još dva gola – Levandovski je imao lak zadatak posle pasa Sanea za 3:0, a potom Sane je posle asistencije mladog hrvatskog defanzivca Josipa Stanišića svojim drugim golom postavio konačnih 4:0.

U narednom četvrtom kolu Bayern u Minhenu dočekuje Benfiku, a Barselona gostuje u Kijevu Dinamu.

Tagovi: #Bayern