Odbojkašice Srbije savladale Francusku, u polufinalu igraju protiv Turske

Srbija je eliminirala Francusku s takmičenja rezultatom 3:1 (23:25, 25:18, 25:7 i 25:20)

1701127

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije slavila je u Beogradu rezultatom 3:1 protiv selekcije Francuske, te se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva.

Odbojkašice pod vodstvom trenera Zorana Terzića nisu najbolje startale utakmicu, te je prvi set pripao gošćama iz Francuske, a bilo je 23:25.

U drugom setu Srbija se vratila u igru što potvrđuje rezultat na kraju drugog seta, 25:18. Apsolutna dominacija Srbije i u trećem setu koji osvaja rezultatom 25:7.

Nešto napetije je bilo u četvrtom i posljednjem setu, neizvjesnost do samog kraja, no Srbija ipak uspijeva osvojiti četvrti set rezultatom 25:20 i kupiti kartu za polufinale.

Polufinalni susreti Evropskog prvenstva na rasporedu su 3. septembra u Beogradu. Srbija igra protiv Turske, a Holandija protiv Italije.