Turska plivačica Merve Tuncel oborila evropski rekord na 800 metara

Turska plivačica Merve Tuncel, sa  8,21,91 je srušila evropski rekord u disciplini 800 metara slobodno i osvojila zlatnu medalju na evropskom prvenstvu.

1672244

U organizaciji održanoj u Rimu, održano je žensko finale na 800 metara slobodno, dok su nacionalne atletičarke zauzele prva dva mjesta.

Merve Tuncel je oborila  evropski rekord za juniorke sa svojih 8.21,91 i osvojila zlatnu medalju.

Beril Insectler osvojio je srebrnu medalju sa 8,33,52, dok je Italijanka Giulia Vetrano osvojila bronzanu medalju.

Evropski juniorski rekord u disciplini 800 m slobodnim stilom držala je Mađarica Ajna Kesely sa 8: 22,01.

Ministar omladine i sporta Mehmet Muharrem Kasapoğlu čestitao je plivačici Merve Tuncel na zlatnoj medalji.