Muamer Šahin vicešampion Evrope u dizanju tegova

Turski državni reprezentativac u dizanju tegova Muamer Šahin osvojio je srebrnu medalju , dok su Ferdi Musdal i Smeye Kentli osvojili  bronzane medalje na evropskom prvenstvu.

1614774

Ferdi Musdal, koji je na pobjedničko postolje izašao u kategoriji od 61 kilograma, zauzeo je 4. mjesto, podigavši ​​130 kilograma u trzaju i 157 kilograma u izbačaju. Musdal je osvojio bronzanu medalju sa ukupno podignutih 287 kg.

Muamer Šahin, koji se natjecao u kategoriji do  55 kilograma, osvojio je srebrnu medalju sa 112 podignutih kilograma.

Sumeye Kentli, koji se natjecao u ketegoriji do 55 kilograma, osvojio je bronzanu medalju podignuvši 110 kilograma u kategoriji trzaja.