"Adria Tour" u Beogradu: Treći teniser svijeta Dominic Thiem pobjednik teniskog turnira

Treći teniser svijeta, Dominic Thiem iz Austrije osvojio je regionalni humanitarni turnir "Adria Tour" u Beogradu pobjedom nad Filipom Krajinovićem.

1435904

Thiem je osvojio turnir nakon tri odigrana seta sa Filipom Krajinovićem 4:3 (7:2), 2:4, 4:2.

Tokom dva takmičarska dana na terenima teniskog centra "Novak", Thiem je jedini igrač koji je dobio sva četiri meča i turnir završio neporažen.

Turnir je organizovao najbolji teniser svijeta Novak Đoković, a nakon finala upriličena je ceremonija dodjele nagrada, na kojoj je Đoković zahvalio teniserima što su prihvatili učešće na turniru.

"Hvala što ste takvi kakvi jeste, prijatelji i privatno, i na terenu", poručio je Đoković, dodavši da se nada da se Thiemu svidjela Srbija, jer se Srbiji sviđa on.

Finale, ali i ostale mečeve humanitarnog turnira pratio je veliki broj navijača na tribinama teniskog centra "Novak".

Osim u Beogradu, turnir će biti održan u Zadru 20. i 21. juna, gdje su za sada poznati učesnici Novak Đoković, Marin Čilić, Borna Ćorić, Alexander Zverev i Grigor Dimitrov.

Trebalo bi da bude održan i u Banja Luci 3. i 4. jula. Turnir neće biti u Crnoj Gori.

Završnica turnira planirana je u Sarajevu 5. jula kada bi Novak Đoković trebalo da igra egzibicioni meč s Damirom Džumhurom.
Svi prihodi od turnira će ići za humanitarne projekte širom regiona, među kojima i fondacija "Novak Đoković".