Đoković nadigrao Raonića; u polufinalu Australian Opena igra protiv Federera

Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan opena, nakon što  je u tri seta savladao Miloša Raonića - 6:4, 6:3, 7:6. Za finale, Đoković će se boriti sa velikim rivalom, Rodžerom Federerom.

1349040
Đoković nadigrao Raonića;  u polufinalu Australian Opena igra protiv Federera

Novak Đoković plasirao se u polufinale Australijan opena, nakon što  je u tri seta savladao Miloša Raonića - 6:4, 6:3, 7:6. Za finale, Đoković će se boriti sa velikim rivalom,Federerom.

Drugi reket sveta  sjajno otvorio meč. Servis je bio ubojito oružje, pa Novak nije imao problema u servis gemovima.

Raonić je spasio tri brejk lopte, ali ne i četvrtu, pa je Đoković osvojio prvi set rezultatom 6:4.

Đoković je sigurno servirao i poveo sa 2:0 u setovima.

Svestan da nema još mnogo opcija i vremena, Raonić je od starta trećeg seta krenuo agresivno.

To mu je donijelo  brejk šansu već u drugom gemu, ali je Novak uspeo da sačuva servis i osvoji poen.

Pri rezultatu 5:5, Đoković i Raonić su odigrali najteži i najzanimljiviji gem na meču.

Novak je imao četiri brejk šanse, ali je Kanađanin svaku loptu spasao.

Na kraju je osvojio poen, pa je poslednji set ušao u taj-brejk.

Jako je počeo Đoković - poveo sa 3:0, zatim 5:1, a onda priveo meč kraju.

Ovo je bio deseti duel Raonića i Đokovića, a Nole a još nije osetio gorčinu poraza u međusobnim duelima.

U polufinalu Otvorenog prvenstva Australije, Novak Đoković će igrati protiv  Federera, koji je, uz veliku muku, savladao Tenisa Sandgrena sa 3:2.

Australijan open igra se za nagradni fond od 71 milion australijskih dolara, a titulu brani  Đoković.